Home 2018 March
Në një postim në facebook avokati Naim  Hasani shprehet për politikën e re të shtetësis Britanike.   “Të dashur Miq! Me në fund Home Office ka politiken e re për heqjen ose JO të Shtetesise Britanike!! -Thot ai. —————————————————————— “Besoj shume nga ju jeni në dijeni të vendimit të Gjykates Supreme te Mbreterise se Bashkuar […]Continue Reading
 Ministri i Brendshëm federal Seehofer synon procedura më të shpejta për azilin dhe dëbime më të vendosura. Kurse zëvendëskryetarja e SPD-së Schwesig bën thirrje për një politikë të re për refugjatët. Horst Seehofer do që menjëherë pas marrjes së detyrës si ministër i Brendshëm të takohet me të gjithë punonjësit dhe institucionet vartëse për të […]Continue Reading
Institucionet mjekësore që kujdesen për të dëmtuarit e luftës në Siri, kanë dhënë alarmin e vdekjeve nga sulmet në Ghoutan Lindore. Në një deklaratë për mediat, drejtuesit e organizatave kanë ndezur sirenat e alarmit duke qenë se vetëm nga dokumentacionet e regjistruara të dy javëve të fundit, raportohen mbi 1 mijë të vdekur dhe 4800 […]Continue Reading
Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, është duke zhvilluar një konferencë për mediat në Kosovë me presidentin Hashim Thaçi. Në qendër të diskutimeve janë marrëdhënia e Kosovës me Serbinë dhe demarkacioni me Malin e Zi. Mitchell është shprehur se mirëpret doalogun e Kosovës me Serbinë dhe bashkëpunimi me […]Continue Reading
Home  Lajmi i fundit Vrau nipin, kunatën shtatzënë dhe vëllain, burg përjetë për Luan Marën Share “Masakra e Kozarës”, një ngjarje që tronditi mbarë opinionin publik në shkurt të 2006-ës, është rikthyer për gjykim. Në seancën e sotme, Gjykata e Beratit ka vendosur burgim të përjetshëm ndaj Luan Marës, i cili akuzohet se vrau me breshëri […]Continue Reading
ipas një raporti të ri, platforma të tilla si Facebook, Twitter, Instagram, e madje edhe aplikacione si Tinder, po shohin përdorues që shkëputen prej tyre gjithnjë e më shumë. Ndërsa shumë platforma përpiqen jo pak që t’i mbajnë të mbërthyer përdoruesit e tyre, duket se aplikacioni që ka në qendër fotot, Snapchat, vazhdon të tërheqë […]Continue Reading