Sports

Juventus mposht Tottenham dhe shkon në çerekfinalen e ‘Champions’

Home  Sport

Juventus mposht Tottenham dhe shkon në çerekfinalen e ‘Champions’

Skuadra e Juventusit nuk ka zhgënjyer miliona tifoza në mbarë botën, duke luftuar deri në fund ka mundur të përmbysë rezultatin ndaj Tottenhem falë dy golave të Higuain dhe Dybala.

Bardhezinjve i duhej fitorja pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë.

Por megjithëse pjesa e parë e ndeshjes së sotme u mbyll në 1-0 në favor të Tottenhem, shumë shpejt brenda 3 minutash dy gola, në minutën e 64′ dhe 67′, Juventus ka treguar se nuk është ekip që preferon të qëndrojë jashtë Champions League.

Related Posts