Home 2019 March
Këtë të dielë në vizitën e tij në Golem të Durrësit, Edi Rama sulmoi bashkinë e Kavajës duke thënë se në këtë zonë po ndërtohen pallate në rërë, një akuzë drejtuar Isa Sakjas e cila ka marrë kundërpërgjigje nga demokratët. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi ka shkruar në rrjetin social se Ramës i […]Continue Reading
Sot në Augsburg është mbajtur edhe një tubim elektoral i CSU për Parlamentin Evropian. Manfred Weber, kandidati kryesor për president të Evropës nga partitë popullore evropiane, u tha të pranishmëve se Evropa është shtëpia e të gjitha shteteve që i takojnë këtij kontinenti. “Shtetet që duan t’i takojnë BE-së duhet me disiplinë t’i kryejnë detyrat […]Continue Reading
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një takim me strukturat në qytetin e Tepelenës, shoqëruar nga ish-deputeti Vangjel Tavo bëri thirrje për ndezjen e motorrëve, pasi sipas saj zgjedhjet e parakohshme janë shumë afër. Më tej Kryemadhi shtoi se gjendja ekonomike e vendit është e mjerë dhe duhet të ndalohet eksodi i […]Continue Reading
Deputetët e Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe kanë kërcënuar se do t’i bllokojnë të gjitha përpjekjet e kryeministres May për ta dërguar vendin në zgjedhje të parakohshme, duke thënë se kjo lëvizje do ta përçante partinë dhe do ta përkeqësonte krizën e Brexitit. Si shenjë e kolapsit të autoritetit të kryeministres, edhe ministrat e […]Continue Reading