Sports UK

Manchester City turpëron Schalke 04

Manchester City e ka mposhtur me një rezultat turpërues klubin gjerman Schalke 04.

Ndeshja ishte kthyese dhe është zhvilluar për kualifikime në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Rezultatin nuk e ka menduar askush, pasi ka përfunduar me rezultat 7-0.

City ka siguruar kualifikimin, me rezultat të përgjithshëm 10-2, duke i sinjalizuar kundërshtarët e radhës se ky klub është në top formë, sikurse në Ligën angleze, ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

Related Posts

Leave a Reply