Home Articles posted by marcoadmin
Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka dhënë së fundmi një intervistë për gazetarin Ian Pelham Turner, një figurë e spikatur e opinionit britanik. Grida Duma ka postuar në profilin e saj në “Facebook” të gjithë intervistën, ku ajo që tërheq vëmendjen është komenti që i ka lënë Ian Pelham Turner.Gazetari i njohur shprehet se […]Continue Reading
Vendimi i Urdhrit të Stomatologut për përcaktimin e çmimit të 13 shërbimeve është i paligjshëm dhe korruptiv. Qeverisë, e cila u lajmërua që në dhjetor për rritjen e paligjshme të çmimeve, është bashkëpërgjegjëse me heshtjen e saj. PD u bën thirrje dentistëve të mos zbatojnë urdhrin e paligjshëm dhe të shkarkojnë këdo që është bërë […]Continue Reading
Pyetje: Zoti Paloka, çfarë vendosi Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike? Edi Paloka: Mbledhja e grupit kishte si qëllim sot ndarjen dhe organizimin e punës së deputetëve lidhur me protestat që Partia Demokratike ka thirrur. Qëllimi i këtyre protestave lidhet me të përditshem e qytetarëve, me pakënaqësitë që vazhdojnë të rriten gjithnjë dhe nga nevoja që ka për Continue Reading
Të nderuar qytetarë,LDK është angazhuar dhe angazhohet për miqësi të përhershme me SHBA-të dhe partneritet me BE-në. E vetmja rrugë e Kosovës, për LDK-në, është rruga euro-atlantike. Në këtë frymë është sjellë LDK deri sa ka drejtuar Qeverinë por edhe në kohën kur presidentët e vendit ishin nga LDK. Tani përgjegjësinë për vendimet që prekin […]Continue Reading
Njëra nga skuadrat më të mëdha në trojet shqiptare padyshim që është Shkëndija e Tetovës. Gjiganti shqiptar po zhvillon fazën përgatitore në Antalya të Turqisë, ku po zhvillon edhe ndeshje miqësore. Gjatë ditës së sotme Shkëndija u përballë me gjigantin zviceran Grasshopper dhe e nisi mjaftë mirë takimin. Diani shënoi autogol në minutën e parë […]Continue Reading