Home Archive by category Sports

Sports

Këtë mesjavë Liverpool dhe Bayern Munich do të përballen në Ligën e Kampionëve, derisa futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka qenë pjesë e Bayernit, kurse tani e “Të Kuqve”. “Isha shumë i lumtur sepse doja të luaja kundër Bayern Munich, kundër ish-bashkëlojtarëve të mi dhe skuadrës sime të vjetër. Mezi pres për ndeshjen”, deklaroi Shaqiri. “Ishte […]Continue Reading
Kanë përfunduar 8 ndeshjet e para të Ligës së Evropës. Dy klubet e shqiptarëve, Arsenali dhe Lazio, sonte ishin të pafata. Ishte befasi mposhtja e Arsenalit nga BATE Borisov, me rezultat 1-0. Po ashtu edhe Lazio është mposhtur nga Sevilla, me rezultat 0-1, transmeton KosovaPress. Gola mesë shumti u shënuan në takimin Rennes – Real […]Continue Reading
Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Donis Avdijaj, pritet që karrierën ta vazhdojë në Zvicër, te skuadra e Luzernit, ka njoftuar gazeta zvicerane “Blick”. Mësohet se Luzerni tashmë është futur në negociata me ekipin holandez Willem II, që e ka nxjerrë Avdijajn në shitje për mungesë të disiplinës. Pritet që brenda këtyre ditëve Avdijaj të zyrtarizohet […]Continue Reading
Paris Saint-Germain dhe Roma kanë shënuar fitore në ndeshjet e parë të zhvilluara sonte në 1/16 të Ligës së Kampionëve. Derbi sotëm është zhvilluar mes Manchester Unitedit dhe Paris Saint-Germain, i cili ka përfunduar me rezultat 2-0. Golin e parë për mysafirët e shënoi Presnel Kimpembe (53’), kurse epërsinë e dyfishoi Kylian Mbappe (61’), me të cilin […]Continue Reading