Home Archive by category UK

UK

Këtë mesjavë Liverpool dhe Bayern Munich do të përballen në Ligën e Kampionëve, derisa futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka qenë pjesë e Bayernit, kurse tani e “Të Kuqve”. “Isha shumë i lumtur sepse doja të luaja kundër Bayern Munich, kundër ish-bashkëlojtarëve të mi dhe skuadrës sime të vjetër. Mezi pres për ndeshjen”, deklaroi Shaqiri. “Ishte […]Continue Reading
Forumi i Shoqatave Shqiptarë në Londër, sonte ka shënuar 11-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Sot në të gjitha trojet shqiptare dhe në diasporë, shqiptarët janë duke e festuar 11-vjetorin e shtetit të Kosovës. Kosova është shpallur shtet i pavarur nga Kuvendi i Kosovës më 17 shkuar 2008. Në manifestimin në Londër janë bashkuar […]Continue Reading
Madhëria e saj, Mbretëresha Elizabeth II e ka uruar presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe popullin e Kosovës për 11 Vjetorin e Pavarësisë. Në urimin e Mbretëreshës Elizabeth II, thuhet “Kam kënaqësinë e madhe të Ju përcjell, Shkëlqesisë Suaj, urimet e mia për festimin e Ditës suaj Kombëtare, së bashku me dëshirat […]Continue Reading
Ambasada e Kosovës në Londër sonte ka shënuar 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ku veç trupit diplomatik nga Kosova dhe Shqipëria, të pranishëm ishin edhe përfaqësues të Ministrisë së Jashtme angleze, përfaqësues tjerë të qeverisë britanike dhe shumë deputetë. E ngarkuara me punë në Ambasadën e Kosovës, Heroina Telaku ka theksuar pjesëmarrja e zyrtarëve […]Continue Reading