Berisha uron myslimanët: Lutem që sakrifica të kthehet në paqe për kombin tonë

 8,175 total views,  1 views today

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha ka uruar besimtarët myslimanë ne festën e Fiter Bajramit.

Zoti Berisha uroj që i Gjithëfuqishmi të pranojë sakrificën e besimtarëve dhe ta kthejë në paqe.

“Gazuar Bajramin!

Te dashur miq, sot besimtaret mysliman pas agjerimit te muajt te madhnueshem te Ramazanit kremtojne diten  e bekuar te Fiter Bajramit.

Ju ftoj te dashur miq, te lutemi dhe te urojme nga zemra te gjithe se bashku qe i Gjithfuqishmi te pranoje sakrificen e tyre dhe ta kthej ate ne paqe, mbaresi e te mira, per ata, familjet e tyre dhe mbare kombin tone. Gezuar! Sb”

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •