Conte kontaktohet nga kombëtarja e madhe e futbollit

 440 total views,  2 views today

Raportet në Itali thonë se Federata Holandeze foli me Antonio Conte për të parë nëse ai do të ishte një përshtatje e mirë për stolin e Holandës, por ai dëshiron të presë për një rol të klubit.

Trajneri është një i papunë pasi përfundoi kontratën e tij me Interin me pëlqimin e ndërsjellë, pavarësisht fitimit të titullit në Serie A.

Si pjesë e marrëveshjes, ai nuk mund të regjistrohet në një tjetër klub të Serie A për sezonin 2021-22.

Ai ka qenë i lidhur me Paris Saint-Germain, Tottenham Hotspur, Manchester United dhe Real Madrid gjatë verës, të gjitha pa rezultat.

Sipas prezantuesit të sporteve italiane Maurizio Pistocchi, edhe Federata Holandeze e Futbollit iu afrua Contes për të parë nëse ai do të ishte i interesuar të merrte punën e përzgjedhësit të Holandës, pas dështimit në Kampionatin Evropian.