Sports UK

Anglia shkatërron Çekinë

Anglia ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e sotme kundër Çekisë.

Në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua në Grupin A, ku gjendet edhe Kosova, Anglia ka fituar me rezultat 5-0.

Çekia në asnjë rast nuk arriti që ta rrezikojë portën angleze.

Ndeshja tjetër të këtij grupi që u zhvillua mes Bullgarisë dhe Malit të Zi, përfundoi me rezultat 1-1. Kosova e zhvillon ndeshjen e  parë kualifikuese të hënën në Prishtinë, ku e pret Bullgarinë.

Related Posts