Sports

Barcelona siguron kualifikimin

Barcelona ka siguruar sonte kualifikimin në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

Barcelona mposhti Borussia Dortmundin me rezultat 3:1, derisa Interi e mundi Slavia Pragën 3:1 për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në xhiron e fundit.

Liverpooli dhe Napoli u ndan baras 1:1, derisa Salzburgu e dërrmoi 4:1 Genkun, që nënkupton se gjërat janë shumë të hapura në Grupin E.

Në ndeshjet e tjera të zhvilluara sot, Leipzig e mundi 3:1 Benfikën, Zeniti e mposhti 2:0 Lyonin.

Ajaxi e mposhti 2:0 Lille, ndërsa Chelsea dhe Valencia u ndan baras në ndeshjen e zhvilluar më herët të mërkurën.

Related Posts