Albania UK

Rita Ora u ndërton shtëpinë familjes së prekur nga tërmeti

Këngëtarja me origjinë shqiptare që jeton Londër, Rita Ora u shpreh menjëherëe gatshme të ndihmonte atdhetarët e saj, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Rita vendosi të ndërtojë shtëpinë e familjes Sala dhe e mbajti fjalën.

Erion Veliaj ka publikuar sot një video ku tregon se shtëpia është përfunduar. 

“Premtim i dhënë, premtim i mbajtur!

Në shtëpinë e re të familjes Sala, e rindërtuar nga goca jonë Rita Ora, e cila iu përgjigj menjëherë thirrjes tonë për të adoptuar një nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Faleminderit nga zemra Rita!”, shkruan Veliaj.

Related Posts