Albania

Rama: Nesër ‘D Day’ për ne, shpresojmë të gjejmë solidaritet nga donatorët

ryeministri Rama është shprehur se e pret me interes të lartë Konferencën e Donatorëve për rindërtimin pas tërmetit.

Në një prononcim për median përpara tryezës së përbashkët mes BE-së dhe krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama e cilësoi të hënën si “D day” (Dita e Madhe) për Shqipërinë dhe qeverinë.

Related Posts