Home Articles posted by albuklajme
Sports

Roma bën ofertë për Hysajn

Mbrojtësi shqiptar ka paralajmëruar se do të largohet nga Napoli këtë verë. Elseid Hysaj është lojtari që Roma e do për krahun e djathtë të mbrojtjes. Sipas Sportitalia, drejtuesit e Napolit dhe Romës janë takuar sot mes vete për të diskutuar transferimin e Kostas Manolas në Napoli, por këtu është hapur edhe tema e blerjes […]Continue Reading
Albania

Basha: Vendimi i Kolegjit Zgjedhor po përdoret si makinacion nga Rama (Video)

Për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor për rrëzimin e dekretit të Presidentit Meta për datën e zgjedhjeve, është një histori makinikacioni pas të cilës qëndron kryeministri Rama. Në një konferencë të jashtëzakonshme nga selia blu, Basha tha se asnjë institucion veç Gjykatës Kushtetuese nuk mund të shprehet për […]Continue Reading
Kosova

Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze flasin për paqen dhe stabilitetin në rajonin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, për përkrahjen e Norvegjisë për Kosovën, si dhe për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë. “Kosova është e përkushtuar për forcimin e paqes dhe […]Continue Reading
Sports

Lojërat Olimpike Dimërore 2026 do të zhvillohen në Milano

Lojërat Olimpike Dimërore 2026 iu dhanë kandidaturës italiane të Milanos dhe Kortina D’Ampeco, nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik që ishte mbledhur sot në Lozanë. Kandidatura italiane që parashikon kryesisht një ceremoni hapëse në Milano dhe garat e skive në Bormio për burrat dhe në Kortina D’Ampeco për gratë, u përzgjodh përballë asaj të Stokholmit dhe Ares. […]Continue Reading