Home Articles posted by marcoadmin
Albania

Vendimi i Urdhrit të Stomatologut për përcaktimin e çmimit të 13

Vendimi i Urdhrit të Stomatologut për përcaktimin e çmimit të 13 shërbimeve është i paligjshëm dhe korruptiv. Qeverisë, e cila u lajmërua që në dhjetor për rritjen e paligjshme të çmimeve, është bashkëpërgjegjëse me heshtjen e saj. PD u bën thirrje dentistëve të mos zbatojnë urdhrin e paligjshëm dhe të shkarkojnë këdo që është bërë […]Continue Reading
Albania

Protestat do të bashkojnë zërin e opozitës me atë të mijëra qytetarëve, jeta e te cilëve po përkeqsohet çdo ditë nga keqqeverisja

Pyetje: Zoti Paloka, çfarë vendosi Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike? Edi Paloka: Mbledhja e grupit kishte si qëllim sot ndarjen dhe organizimin e punës së deputetëve lidhur me protestat që Partia Demokratike ka thirrur. Qëllimi i këtyre protestave lidhet me të përditshem e qytetarëve, me pakënaqësitë që vazhdojnë të rriten gjithnjë dhe nga nevoja që ka për Continue Reading
Kosova

Mustafa: Taksa po vazhdon t’i mbulojë të gjitha dështimet e Qeverisë

Të nderuar qytetarë,LDK është angazhuar dhe angazhohet për miqësi të përhershme me SHBA-të dhe partneritet me BE-në. E vetmja rrugë e Kosovës, për LDK-në, është rruga euro-atlantike. Në këtë frymë është sjellë LDK deri sa ka drejtuar Qeverinë por edhe në kohën kur presidentët e vendit ishin nga LDK. Tani përgjegjësinë për vendimet që prekin […]Continue Reading
Sports

Shkëndija i shënon dy gola gjigantit zviceran Grasshopper, por ndeshja ndërpritet pas reshjeve të mëdha të shiut

Njëra nga skuadrat më të mëdha në trojet shqiptare padyshim që është Shkëndija e Tetovës. Gjiganti shqiptar po zhvillon fazën përgatitore në Antalya të Turqisë, ku po zhvillon edhe ndeshje miqësore. Gjatë ditës së sotme Shkëndija u përballë me gjigantin zviceran Grasshopper dhe e nisi mjaftë mirë takimin. Diani shënoi autogol në minutën e parë […]Continue Reading