Home Archive by category Sports

Sports

Sports

Roma bën ofertë për Hysajn

Mbrojtësi shqiptar ka paralajmëruar se do të largohet nga Napoli këtë verë. Elseid Hysaj është lojtari që Roma e do për krahun e djathtë të mbrojtjes. Sipas Sportitalia, drejtuesit e Napolit dhe Romës janë takuar sot mes vete për të diskutuar transferimin e Kostas Manolas në Napoli, por këtu Continue Reading
Sports

Lojërat Olimpike Dimërore 2026 do të zhvillohen në Milano

Lojërat Olimpike Dimërore 2026 iu dhanë kandidaturës italiane të Milanos dhe Kortina D’Ampeco, nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik që ishte mbledhur sot në Lozanë. Kandidatura italiane që parashikon kryesisht një ceremoni hapëse në Milano dhe garat e skive në Bormio për burrat dhe në Kortina D’Ampeco për gratë, u përzgjodh përballë asaj të Stokholmit dhe Ares. […]Continue Reading
Kosova Sports

De Biasi: Verona ka bërë zgjedhje të mirë me afrimin e Amir Rrahmanit

De Biasi ka vetëm fjalë të mira për Amir Rrahmanin dhe edhe ai, e merr si të kryer transferimin e 25-vjeçarit te Verona. Ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka lavdëruar mbrojtësin e Kosovës, Amir Rrahmani. Në një intervistë për intervistë për “calciohellas.it”, De Biasi tha se Verona është duke bërë një blerje […]Continue Reading
Kosova Sports

Kualifikohen Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës

Majlinda dhe Nora janë kualifikuar në çerekfinale të Lojërave Olimpike, duke triumfuar kundër  Kocher në kategorinë -52 kg, respektivisht kundër Gnettos në kategorinë -57. Majlinda Kelmendi e ka nisur mbarë rrugën drejt medaljes në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Kampionia Olimpike mundi zviceranen, Fabienne Kocher, kategoria -52 kg, për t’u kualifikuar në çerekfinale. Continue Reading
Sports UK

Gjiganti italian i vendosur për Mustafin

Milani është në kërkim të një qendërmbrojtësi, ndërsa Arsenali po mendon ta shesë futbollistin shqiptar, i cili mund t’i bashkohet gjigantit italian gjatë verës Shkodran Mustafi pritet të largohet nga Arsenali gjatë kësaj vere. Ndërkohë, Milani është në kërkim të një qendërmbrojtësi për t’i zëvendësuar të larguarit e kësaj vere. Prandaj, mediat italiane shkruajnë se […]Continue Reading