Home Archive by category Uncategorized

Uncategorized

Uncategorized

Plagosen 7 efektivë, Lleshaj në “Twitter”: Basha të ndalojë sulmin ndaj forcave të policisë

Shtatë efektivë policie rezultojnë se janë lënduar nga mjetet shpërthyese të hedhura nga protestuesit, e për këtë ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili i kërkon kryedemokratit Basha që t’u bëjë thirrje protestuesve të ndalojnë sulmin ndaj forcave të policisë. “Një oficer policie është dëmtuar nga mjetet e ndaluara shpërthyese që hodhën […]Continue Reading
Uncategorized

Rritet popullariteti i liderit të të gjelbërve në Francë

Pas suksesit në zgjedhjet evropiane, kreu i të gjelbërve regjistroi një rritje të fuqishme të popullaritetit me 20% në shumë pak ditë. Yannick Jadot, pasi doli i treti në Francë në zgjedhjet evropiane, bëhet personaliteti politik më i pëlqyer nga francezët me 32% të preferencave, sipas sondazhit Odoxa. Kreu i Europe-Ecologie-Les Verts (EELV), qëndron para […]Continue Reading
Uncategorized

Vetëvendosje proteston në Tiranë kundër Vuçiqit dhe Dodikut

Lëvizja Vetëvendosja ka organizuar një protestë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” kundër ardhjes së Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe atij të Republikës Serbe Millorad Dodik në Republikën e Shqipërisë. Protestuesit e Lëvizjes Vetëvendosja, kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë. Policia iu ka bërë me dije protestuesve të Lëvizjes Vetëvendosja se tubimi i Continue Reading
Uncategorized

Xhaçka në helikopter “Black Hawk”

Forca Ajrore shqiptare do të modernizohet falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. Gjatë qëndrimit në SHBA, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka vizitoi Gardën Kombëtare të Nju Xhersit në Bazën e Përbashkët McGuire-Dix-Lakehurst, ku u prit nga komandanti i saj, gjeneral brigade Jemal J. Beale. Gjatë kësaj vizite u finalizua marrëveshja dypalëshe mes Continue Reading