Takohen Rama dhe Mitsotakis

 3,451 total views,  1 views today

Në Athinë kanë mbërritur kryeministrat e disa vendeve të rajonit për të marrë pjese në takimin e The Economist për të diskutuar çështjet rajonale, mes tyre dhe kryeministri Edi Rama.

Nga pala greke në tavolinë është Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe Mitsotakis.

Mediat greke njoftojnë se se dy kryeministrat Rama dhe Mitsotakis do të bisedojnë edhe për detin.

Kjo vizitë e sotmja e Ramës ndërkohë vjen pasi në fundjave kryeministri takoi në Turqi presidentin Erdogan me të cilin zhvilloi një bisedë informale.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •