Vucic do i përgjigjet ashpër Brukselit, eurodeputetët: Të ndalet procesi i pranimit të Serbisë në BE

 648 total views

 648 total views Bashkimi Europian nuk mund të vazhdojë negociatat e pranimit me Serbinë, nëse ky shtet nuk respekton sanksionet kundër Rusisë. Ky është kushti i…

View More Vucic do i përgjigjet ashpër Brukselit, eurodeputetët: Të ndalet procesi i pranimit të Serbisë në BE

DASH paralajmëron sanksione të reja: Synimi çrrënjosjen e korrupsionit në Ballkanin Perëndimor

 2,278 total views

 2,278 total views Departamenti i Shtetit ka si synim që të çrrënjosë korrupsionin në Ballkanin Perëndimor. Deklarata është bërë nga zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Amerikan,…

View More DASH paralajmëron sanksione të reja: Synimi çrrënjosjen e korrupsionit në Ballkanin Perëndimor

Marrëveshja e Serbisë me Rusinë, Von Cramon: Të ngrihet procesi, hyrja në BE s’bëhet përmes Moskës

 386 total views

 386 total views Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ashpër pas marrëveshjes së bashkëpunimit mes Rusisë dhe Serbisë, nënshkruar nga ministri…

View More Marrëveshja e Serbisë me Rusinë, Von Cramon: Të ngrihet procesi, hyrja në BE s’bëhet përmes Moskës