Meta: Sa më pak biznesmenë në Parlament, moment kyç për të ardhmen e vendit

 3,342 total views,  2 views today

Presidenti Ilir Meta i pyetur për qëndrimin e tij në lidhje me përfshirjen e figurave të reja në listat e Partisë Socialiste, ka thënë se nuk ka asnjë koment për asnjë subjekt politik.

Meta ka vijuar më tej duke bërë thirrje që të përfshijnë më shumë pedagogë dhe të rinj të arsimuar në lista, duke kërkuar të shmangen biznesmenët nga salla e Kuvendit.

“Nuk kam asnjë koment për asnjë parti. Por ju lutem sa më shumë pedagogë dhe pedagoge, të rinj të arsimuar, sa më pas biznesmenë në Parlament. Jo se kam ndonjë gjë me biznesmenët, por është shumë e rëndësishme që në Parlament të ketë njerëz me integritet, figura të ndritura që e gjithë shoqëria të përfaqësohet siç e meriton në Kuvendin e Shqipërisë. Është një moment kyç për të ardhmen e vend dhe e dimë që kryekushti është çështja e zgjedhjeve. Është një test që do ta kalojmë me hir dhe me pahir”, ka thënë Meta.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •