Chelsea fiton ndeshjen e parë në çerekfinale

 431 total views,  2 views today

Është mbyllur ndeshja në Portugali ndërmjet Chelseat dhe Portos me rezultatin 2:0 në të mirë të ekipit nga Londra.

Me këtë fitore, Chelsea pothuajse është me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Mason Mount dhe Ben Chilwell realizuan golat për skuadrën londineze.

Ndeshja e kthimit, do të zhvillohet pas një javë në “Stamford Bridge” në Londër.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •