Tërmet në Korçë me magnitudë 3.9 të shkallës së Rihterit

 39 total views,  1 views today

Një tërmet me magnitudë 3.9 të shkallës Rihterit ka goditur Korçën në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas të dhënave të bëra publike nga Instituti i Gjeoshkencave, goditja ka qenë me magnitudë 3.9 dhe ka pasur epiqendër Korçën.

Sipas IGJEUM, lëkundja është regjistruar në orën 04.23. Epiqendra ka qenë 10 kilometra në jugperëndim të Vithkuqit, në një thellësi 17 kilometër.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •