Emigrantët shohin vdekjen me sy në Egje të sulmuar nga forcat greke

 4,303 total views,  2 views today

Është bërë virale në internet vidoja ku forcat greke shtyejn drejt vdekjes emigrantët në Detin Egje.

Sipas raportimit të mediave, Greqia vazhdon të kërcënojë jetën e emigrantëve në Egje dhe jo vetëm që i keqtrajton ata, por i braktis në kthetrat e vdekjes në mes të detit.

Pritet që vendet e BE-së dhe NATO-s të reagojnë ndaj një qëndrim të tillë të përsëritur të Athinës zyrtare. 

Shiko videon:

https://fb.watch/22oOMDI8y7/
Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •