Manchester United mbetet jashtë zonës Champions

 424 total views,  1 views today

Gabim që mund t’i kushtojë shumë, Manchester United ka pranuar gol në minutën e 96-të për të marrë vetëm një pikë nga ndeshja që vlente shumë për “Djajtë e kuq”.

Manchester United ka barazuar 2-2 me Southamptonin në Old Trafford, duke mos i shfrytëzuar gabimet e rivalëve Chelsea dhe Leicester City, pasi kishte mundësinë të pushtojë pozitën e tretë në Premierligë, ndërsa tani ka mbetur në pozitën e pestë me 59 pikë.

Ekipi i Solskjaer e humbi mundësinë që të hyjë në zonën Champions dhe tani duhet të luftojë shumë në tri ndeshjet e mbetura dhe të shpresojë në gabime të tjera të Chelsea dhe Leicester.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •