Maqedoni, 23 raste të reja me Covid-19

 321 total views,  1 views today

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë regjistruar edhe 23 raste të reja me COVID-19.

Numri i të infektuarve është regjistruar në këto qytete: Shkup (12), Tetovë (4), Kumanovë (4), Prilep (2) dhe Negotinë (1).

Gjithashtu janë regjistruar edhe 9 pacientë që janë shëruar plotësisht pas dy testimeve të  njëpasnjëshme.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është raportuar asnjë vdekje.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •