Tërmet 4.8 Rihter në Greqi, panik te banorët

 298 total views,  1 views today

Një lëkundje sizmike, relativisht e fortë është regjistruar mëngjesin e së dielës në Greqi, duke shkaktuar panik te banorët që ndodheshin pranë epiqendrës së tij.

Tërmeti me magnitudë 4.8 Rihter u shënua pranë ishullit Samos në orën 07:24.

Nga lëkundja nuk u raportuan dëme, ndërkohë që u regjistruan dhe disa paslëkundje të tjera të cilat detyruan banorët të qëndrojnë jashtë.