Xavi favorit për të marrë drejtimin e Barcelonës

 93 total views,  1 views today

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi, është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e kësaj skuadre pas shkarkimit të Ronald Koemanit.

Pos tij, mediat spanjolle kanë lakuar edhe emrat e Andrea Pirlos, Roberto Martinezit, Marcelo Gallardos dhe Erik ten Hagut.

Xavi llogaritet legjendë e Barcelonës dhe për të luajti deri në vitin 2015, duke fituar çdo trofe të mundshëm.

Më pas u transferua në Katar tek ekipi Al Sadd, ku luajti për katër sezone, për ta marrë më pas drejtimin e tij.