Basha uron besimtarët myslimanë: Agjërim dhe lutje të pranuara!

 1,407 total views,  1 views today

Kreu i Partisë Demokratike,  Lulzim me rastin e Fiter Bajramit dhe mbylljen e muajit të Ramazanit, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Basha u uron besimtarëve agjërim dhe lutje të pranuara.

“Nga zemra ju uroj gjithë besimtarëve myslimanë Gëzuar Fiter Bajramin! Agjërim të pranuar, lutje të pranuara, shpresë të përtëritur.  Zoti e bekoftë Shqipërinë!”, shkruan Basha.

Pak më parë edhe Presidenti Ilir Meta dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi kanë uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •