Rasti i dyshimtë me Lijën e Majmunit, Krasniqi: Jemi të përgatitur për trajtimin e rasteve – kjo sëmundje nuk e ka mundësinë e përhapjes si COVID-19

 95 total views

 95 total views Drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi ka folur rreth sëmundjes së re të përhapur në botë e njohur si Lija e Majmunit. Ai në…

View More Rasti i dyshimtë me Lijën e Majmunit, Krasniqi: Jemi të përgatitur për trajtimin e rasteve – kjo sëmundje nuk e ka mundësinë e përhapjes si COVID-19

Lija e majmunit, ministrja shqiptare e Shëndetësisë: Rekomandohet vaksinim për kontaktet e afërta dhe personelin shëndetësor

 22,830 total views

 22,830 total views Ministrja shqiptare e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shpreh sot se Shqipëria ka rrezik të ulët për përhapjen e virusit të lisë së majmunit.…

View More Lija e majmunit, ministrja shqiptare e Shëndetësisë: Rekomandohet vaksinim për kontaktet e afërta dhe personelin shëndetësor