Doktor Fauci, pozitiv me Covid-19

 344,344 total views,  1 views today

Dr. Anthony Fauci, kreu i Institutit Amerikan për Alergjitë dhe Sëmundjet Infektive, ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Sipas Institutit, 81-vjeçari ka simptoma të lehta dhe do të vijojë të punojë nga shtëpia, derisa të dalë negativ në testet e radhës.

Njoftohet se Fauci nuk ka pasur kontakte të afërta me Presidentin Joe Biden apo zyrtarë të tjerë të lartë amerikanë kohët e fundit.