Idris Elba tregon xhentilesën e tij në tapetin e kuq, teksa kujdeset të mbajë fustanin e gruas derisa ajo merr pozën perfekte

 230 total views,  1 views today

Idris Elba dhe gruaja e tij Sabrina ishin dukeshin më se elegantë në tapetin e kuq të premten, në festivalin e Filmit në Kanë.

Ata ishin atje për premierën e filmit më të fundit të Elbas, “Three Thousand Years of Longing”.

49 vjeçari dukej mjaft elegant teksa u shoqërua nga gruaja e tij magjepsëse, Sabrina, 32 vjeçe, e cila mahniti me paraqitjen e saj me një fustan jargavan nga ‘Tony Ward Couture’, shkruan DailyMail.

Dhe në një moment të ëmbël që ra në sy, aktori e ndihmoi atë me bishtin e gjatë të fustanit të saj, në mënyrë ajo të merrte pozën e përsosur para fotografëve.

Ylli i spektaklit, Idris Elba u vesh për t’i bërë përshtypje audiencës me një kostum të marinës me detaje të zeza, të cilin e kombinoi me këpucë me shkëlqim dhe një orë luksoze.

Sabrina nxirrte elegancën e saj në pah me fustanin lundrues, i cili mburrej me detaje floriri, ndërkohë që flokët e saj të zeza dhe të hijshme ishin lënë të lirshme.

Sipas IMDb, filmi i ri i Elbas flet për një ‘grua britanike të vetmuar dhe të hidhur’ e cila ndeshet me një xhind gjatë një udhëtimi në Stamboll.

Filmi është shkruar nga regjisori i “Mad Max”, George Miller dhe ka një buxhet prej rreth 60,000,000 dollarësh amerikanë.