“Kemi kapacitete për të pritur 7 milion doza”

 3,784 total views,  1 views today

I shoqëruar nga minisrtja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kryeministri Edi Rama ka vizituar ambientet e depos farmaceutike në QSUT dhe ISHP.

Ministrja Manastirliu theksoi se investimet janë bërë në kohë, ndërsa shtoi se kapacitetet tha se janë për të pritur 7 milion doza.

Ndërsa kryeministri Rama tha se falë punës, depo farmaceutike ka arritur standardet e Bashkimit Evropian, teksa ka ironizuar duke thënë se para se të vinte ai në qeveri, frigoriferët ishin për të ftohur mollë dhe dardha.

“Me atë depo që ishte vaksinat këtu do të ishin në dorë të zotit”, tha Rama.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •