Marrëveshja për administrimin zgjedhor, Basha: Një hap përpara, më shumë garanci për zgjedhje të lira

 2,775 total views,  1 views today

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një reagimi në Tëitter ka përshëndetur marrëveshjen e arritur nga Këshilli Politik për sa i përket Reformës Zgjedhore.

Sipas tij ky është një hap që mundëson më shumë garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Statusi i Bashës:
Sot kemi hedhur një hap përpara, për të mundësuar më shumë garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri.
@pdshqiperi dhe Opozita e Bashkuar është e gatshme dhe po punon përditë për t’jua kthyer qeverisjen shqiptarëve. Në emër të Opozitës së Bashkuar ju shpreh falenderimet tona aleatëve dhe partnerëve tanë euro-atlantikë për ndihmën dhe kontributin e tyre për gjetjen e dakortësisë për administrimin zgjedhor.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •