Mbi 2 mijë raste të reja të infektuara me COVID-19 në Zvicër

 500 total views,  1 views today

2 mijë e 474 raste të reja të infektuara me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Zvicër.

Sipas faqes botërore të statistikave, worldometers.info, gjatë kësaj kohe në këtë shtet janë regjistruar edhe 47 viktima.

Zvicra radhitet e 33’ta në botë për nga numri i rasteve të infektuara me COVID-19, me gjithsej 492 mijë e 832 raste dhe 8 mijë e 568 viktima.

317 mijë e 600 persona janë shëruar nga ky virus në Zvicër, ndërsa 166 mijë e 664 raste janë aktive me të.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •