Princi Harry kërcënon BBC-në me gjyq për “fake news’: Mbretëresha e dinte që në fillim emrin e vajzës time

 460 total views,  1 views today

Sipas The Sun, media britanike pasi publikoi lajmin e lindjes së vajzës së Meghan dhe Harry duke shtuar se kurrë nuk e pyetën mbretëreshën nëse mund t’i vendosnin emrin e saj, Lili.

Princi Harry ka kërcënuar median britanike ‘BBC’ që do të kryejë veprime gjyqësore kundrejt tyre përmes firmës ligjore Schillings, pasi sipas tij kanë publikuar lajme të rreme.

Sipas The Sun, media britanike pasi publikoi lajmin e lindjes së vajzës së Meghan dhe Harry duke shtuar se kurrë nuk e pyetën mbretëreshën nëse mund t’i vendosnin emrin e saj, Lili. Harry i është përgjigjur medias duke i thënë se mbretëresha e dinte që në fillim për emrin e vajzës, madje dhe i kishte mbështetur. 

Meghan Markle dhe Princi Harry janë bërë prindër për herë të dytë të premten, 4 Qershor në. Të dy kanë njoftuar se janë bërë prindër të një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin “Lilly”, shkrutim i pseudonimit të nofkës të mbretëreshës Elisabeth. Kjo e fundit, nga familja thirrej “Lillybeth”. 

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •