Vucic do i përgjigjet ashpër Brukselit, eurodeputetët: Të ndalet procesi i pranimit të Serbisë në BE

 588 total views

 588 total views Bashkimi Europian nuk mund të vazhdojë negociatat e pranimit me Serbinë, nëse ky shtet nuk respekton sanksionet kundër Rusisë. Ky është kushti i…

View More Vucic do i përgjigjet ashpër Brukselit, eurodeputetët: Të ndalet procesi i pranimit të Serbisë në BE

Marrëveshja e Serbisë me Rusinë, Von Cramon: Të ngrihet procesi, hyrja në BE s’bëhet përmes Moskës

 330 total views

 330 total views Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ashpër pas marrëveshjes së bashkëpunimit mes Rusisë dhe Serbisë, nënshkruar nga ministri…

View More Marrëveshja e Serbisë me Rusinë, Von Cramon: Të ngrihet procesi, hyrja në BE s’bëhet përmes Moskës

Marrëveshja Serbi-Rusi, reagon Kosova: Beogradi po harmonizon politikën e jashtme me Rusinë, t’i ndalet procesi i anëtarësimit në BE

 122 total views

 122 total views Blerim Vela, shef i Kabinetit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pasi në margjinat e sesionit të 77-të të Asamblesë së…

View More Marrëveshja Serbi-Rusi, reagon Kosova: Beogradi po harmonizon politikën e jashtme me Rusinë, t’i ndalet procesi i anëtarësimit në BE

Vuçiq tregon se si mund të përjashtohet Rusia nga OKB-ja: Kjo do të ishte fatkeqësi për ne shkaku i Kosovës

 17,359 total views

 17,359 total views Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur para mediave për rezultatet e vizitës dhe pjesëmarrjen në punën e Kombet e Bashkuara në New…

View More Vuçiq tregon se si mund të përjashtohet Rusia nga OKB-ja: Kjo do të ishte fatkeqësi për ne shkaku i Kosovës