Juventusi fiton derbin kundër Lazios

 164 total views,  1 views today

Juventusi ka fituar derbin e javës së 26-të kundër Lazios me rezultat 3:1.

Ishin mysafirët ata të parët që kaluan në epërsi përmes Joaquin Correna në minutën e 14-të.

Vendasit u kundërpërgjigjen me Adrien Rabiot në minutën e 39-të për ta barazuar rezultatin. Në pjesën e dytë, Alvaro Morata me dy gola, një në minutën e 57-të dhe një tjetër në të 60-en, i siguroi tre pikë mjaft të rëndësishme skuadrës së tij.

Këtë takim nga minuta e 82-të u aktivizua për Lazion edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Juventusi mban vendin e tretë me 52 pikë, ndërsa Lazio me 43 pikë renditet në vendin e shtatë në tabelë.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •