Maqedoni, 37 raste të reja me Covid-19 dhe 4 persona kanë humbur jetën

 426 total views,  1 views today

Në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime dhe janë regjistruar 37 raste të reja të covid-19 në:

 • Shkup 20
 • Kumanovë 3
 • Shtip 1
 • Tetovë 3
 • Strugë 2
 • Veles 1
 • Ohër 2
 • Gostivar 2
 • Kriva Palanka 1
 • Kochani 2

4 persona kanë ndëruar jetë, një pacient nga Vinica (57), dy pacientë nga Ohri (77 dhe 57) dhe një nga Struga (74). Tre prej tyre janë të vdekur, një nga kushtet e spitalit Të lutem, më fal

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 131 paciate të shëruar:

 • Shkup 41
 • Kumanovë 34
 • Shtypje 5
 • Prilepi 6
 • Tetovë 13
 • Veles 1
 • Ohër 3
 • Kavadarci 1
 • Gostivar 6
 • Strumicë 2
 • Kochani 2
 • Demir Hisar 1
 • Berovë 1
 • Vinicë 4
 • Sveti Nikole 2
 • Kërçovë 8
 • Negotino 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 166.356 testime covid-19. Asnjë testim brenda ekranit.

Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15827, numri i pacientëve të shëruar është 13315, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1860.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •