Mbreti Charles refuzon të flasë me Princin Harry: Nuk jam një bankë

 423 total views,  1 views today

Mbreti Charles i tha mbretëreshës së ndjerë se ‘Unë nuk jam bankë’ kur u pyet pse ai nuk po i përgjigjej më asnjë prej thirrjeve të Princit Harry. Mbretëresha supozohet se ka bërë përpjekje të përsëritura për të ribashkuar Charles me të birin përpara vdekjes së saj në shtator.

Princi, i cili jeton në SHBA me Meghan Markle dhe dy fëmijët e tyre, thuhet se ka ‘bombarduar’ gjyshen e tij me telefonata në muajt e fundit të saj, por një burim i tha Sun -it se Mbretëresha ishte ‘e paaftë dhe e pavullnetshme’ për të trajtuar kërkesat e Harry-t.

Kur ajo më pas e pyeti Charlesin se pse ai nuk po i merrte telefonatat apo emailet e Harry-t, djali i saj supozohet se ishte përgjigjur: “Sepse unë nuk jam bankë”. “Mbretëresha e ndjerë ishte gjithmonë e lumtur të fliste me Harry-n, por ai i tha se Charles nuk po i përgjigje telefonatave të tij, tha një burim.

Mbretëresha supozohet se ka bërë përpjekje të përsëritura për të ribashkuar çiftin përpara vdekjes së saj në shtator, kur Madhëria e saj u vendos në 'detyra të lehta' për shkak të lëvizjes së reduktuar.

Charles dyshohet se kishte ‘insistuar’ që Harry t’i dërgonte email atij në vend që t’i telefononte.“Anëtarët e familjes, duke përfshirë William, kishin ndaluar së foluri me Harry-n kur mësuan për marrëveshjen e librit të tij, nga frika se çfarë thoshin mund të përfundonte në shtyp”, shtoi burimi i brendshëm.

“Harry nuk është aq mirë sa njerëzit besojnë. Ai donte para.”, shtoi më tej burimi. /abcnews.al