Moti në Britani: Reshje të rrëmbyeshme dhe erëra të forta në ditët e ardhshme

 380 total views,  1 views today

“The Met Office” i bën thirrje të gjithëve që të bejne gati palltot dhe çizmet për mot të lagësht dhe me erë.

A shopper gets caught in a heavy downpour of rain on Oxford Street, London, as sunshine and showers are forecast for much of England and Wales on Saturday, with temperatures expected to hover around 22C (71.6F).

Reshjet e dendura dhe erërat mund të dëmtojnë shtëpitë, të ndërpresin energjinë dhe të shkaktojnë përmbytje në disa zona të Mbretërisë së Bashkuar gjatë ditëve të ardhshme, njofton “Met Office”.

Malet në veriperëndim të Uellsit dhe Cumbria do të goditen më se shumti, me më shumë se 100 mm.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •