Muriqi me dy gola në miqësoren e Lazios

 243 total views,  1 views today

Lazio ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen miqësore ndaj ekipit italian, Belluna që bën gara në Serie D me rezultat 11:0.

Vedat Muriqi shkëlqeu duke shënuar dy golat e fundit të ndeshjes, shkruan Gazeta Express.

Fillimisht Muriqi realizoi në minutën e 77-të për 10:0, e pastaj në të 83-tën realizoi golin e 11 për Lazion dhe të dytin personal sonte.

Kjo ndeshje i shërbeu trajnerit Sarri të shikojë formën e lojtarëve para fillimit të sezonit të ri.