Rashica do ta ndihmojë Kosovën kundër Moldavisë

 283 total views,  1 views today

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, do ta ndihmojë përfaqësuesen vetëm në një nga dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që i luan Kosova këtë javë.

Ai do të jetë në dispozicion për ndeshjen e 3 shtatorit në Parmë kundër Moldavisë, por do të mungojë të dielën kundër Greqisë. Lajmi është konfirmuar edhe në faqen zyrtare të Werder Bremenit.

“Ne kemi arritur marrëveshje me federatat në fjalë. Të dy lojtarët do të udhëtojnë vetëm oër ndeshje që luhen në zona që nuk janë të rrezikshmërisë së lartë. Kjo do të thotë se ata nuk duhet të karantinohen mmë pas dhe do të jenë në dispozicion për ne”, ka thënë drejtori sportiv i Werderit, Frank Baumann, duke aloduar në Rashicën dhe holandezin Tahith Chong. 

Rashica do të udhëtojë në Parma të Italisë këtë javë, ku do të luajë të enjten Kosova me Moldavinë, ndërsa do të mungojë në ndeshjen në shtëpi kundër Greqisë.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •