UEFA anulon evropianët U-19

 258 total views,  1 views today

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur sot t’i anulojë kampionatet evropiane të futbollit në të dy konkurrencat në grupmoshën U-19, për shkak të pandemisë.

UEFA ka njoftuar se janë konsultuar federatat anëtare dhe kanë përkrahur këtë ide. Ndonëse UEFA ka thënë se është mëkat që këto gara për grupmoshat e reja nuk do të zhvillohen këtë stinor, ka shtuar se shëndeti dhe siguria e sportistëve të rinj është prioritet.

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •