Kuvendi mblidhet sot për Eurobondin, huanë nga BERZH dhe Komisionin Hetimor për inceneratorët

 1,157 total views,  1 views today

Kuvendi do të mblidhet sot në 10:00 në seancë plenare. Në rendin e ditës janë përfshirë një sërë çështjesh të rëndësishme, kryesisht të karakterit ekonomik si projektligji “Per miratimin e buxhetit faktik te vitit 2020”, projektligji për eurobondin, huaja me BERZH për OSHEE.

Në seancën e sotme pritet të votohet dhe ngritja e Komisionit Hetimor për inceneratorët i kërkuar nga Partia Demokratike.

Rama paralajmëroi dje se mazhoranca do të votojë pro.

Po kështu është parashikuar dhe një interpelancë me zevendeskryeministrin dhe ministrin e Shtetit per Rindertimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj, kërkuar nga deputeti Ferdinand Xhaferraj.​